درخواست کدپستی و طریقه اخذ کدپستی

نویسنده مطلب:

نویسنده مطلب:

هونامیک

درخواست کد پستی امروزه کاربردی بیشتر از تنها ارسال مرسولات پستی،دارد. دراین مقاله به روش درخواست کدپستی به صورت حضوری و مجازی پرداخته ایم.

درخواست کد پستی امروزه کاربردی بیشتر از تنها ارسال مرسولات پستی، دارد. دراین مقاله به روش درخواست کدپستی به صورت حضوری و مجازی پرداخته ایم.

کد پستی کلمه ای است که در تمامی فرم های درخواست دیده میشود. امروزه دریافت کد پستی به غیر از کاربرد اصلی خود یعنی ارسال مرسولات پستی، برای کارهایی مانند ثبت شرکت، ،  تأسیس شعبه،  ثبت برند تغییر آدرس شرکت، انحلال شرکت، اخذ کارت بازرگانی و کد اقتصادی نیز حایز اهمیت می‌باشد با تغییراتی که در سال های اخیر در سامانه اداره ثبت شرکت ها اعمال شده از امکان درج آدرس به صورت دستی وجود ندارد. در این حالت درج کد پستی آدرس از طریق کد پستی استعلام می گردد شما برای  کوچکترین اعمال مثل  سفارش بسته ای از شهر دیگر  یا حتی خرید سیم کارت اعتباری یا دائمی یا کارهای حرفه ای تر مثل پلمپ دفاتر تجاری، به کد پستی نیازمندید.

درخواست کدپستی جدید از طریق مراجعه به اداره پست

در این حالت  روش قانونی و اصولی این است که فرد طی یک پروسه مراجعه ات به واحد پستی مرکز محل زندگی اش، مدارک مورد نیاز جهت درخواست کد پستی جدید را ارائه کرده و فرم درخواست کد پستی را پرنماید و فرایند درخواست کدپستی جدید را در اداره پست انجام دهید.

چنانچه زمان شما ارزشمندتر از آن است که بخواهید در فرآیند کاغذبازی اداره پست صرف شود، میتوانید با پر کردن فرم زیر و ارسال اطلاعات خود برای ما، انجام این پروسه را برعهده ما بگذارید. در انتها زمانی که کدپستی شما با موفقیت ثبت شد، پیامی از جانب اداره پست برای شما ارسال میشود و خبر ثبت کدپستی را به اطلاع شما میرساند.

فرم درخواست کدپستی

جزئیات درخواست کدپستی
نام(ضروری)
کدملی خود را وارد کنید
شهر ساختمان خود را وارد کنید
استان ساختمان خود را وارد کنید
نوع کاربری ساختمان(ضروری)
روش دریافت تائیدیه پستی(ضروری)
حداکثر اندازه فایل: 256 MB.
کروکی محل ساختمان را کشیده و عکس گرفته و ارسال نمایید

از همراهی گرم شما سپاسگزاریم. شما میتوانید با مراجعه به قسمت “تازه ها” سایت حسابداری هونامیک، از تازه ترین اخبار دنیای حسابداری و مالیاتی، مطلع شوید.

مشاوره رایگان، یک گزینه مناسب و به صرفه برای تمام مشاغل حرفه ایست!!!! یک کلیک تا تماس فاصله دارید.

به روز بمانید

تازه های حسابداری و مالیاتی

You cannot copy content of this page