حقوق و دستمزد و مالیات حقوق و دستمزد

Picture of نویسنده مطلب:

نویسنده مطلب:

هونامیک

با تغییر شرایط اقتصادی جامعه در ایران، شاید برای خیلی از ما سوال پیش بیاید که تعرفه های جدید حقوق و دستمزد در سال 1401 به چه شکلی محاسبه میشود.

حقوق و دستمزد و تعرفه های جدید حقوق و دستمزد با تغییر شرایط اقتصادی جامعه در ایران، از اهمیت بسیاری برخوردارست.در این مقاله با ما همراه باشید تا آخرین تحولات مربوط با حقوق و دستمزد و مالیات آن با خبر شوید.

مصوبه کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق

▪️افزایش ۴۰ درصدی حقوق کارکنان و بازنشستگان حداقل‌بگیر در سال ۱۴۰۳
▪️افزایش تلفیقی ۱۰ درصد و ۱.۵ میلیون تومان ثابت سایر سطوح درآمدی

علی‌اصغر عنابستانی رئیس کمیته حقوق و دستمزد کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۳، گفت: در سال جدید حقوق کارمندان به طور میانگین 20 درصد افزایش داشته است. همچنین حداقل کف حقوق برای کارمندان در سال آینده، ۱۰ میلیون تصویب شد. همچنین، افزایش ۴۰ درصدی حقوق حداقل بگیران در سال ۱۴۰۳ به تصویب رسید.

حقوق و دستمزد که در سال 1403 مشمول مالیات می شوند؟

مالیات حقوق و دستمزد

عیدی کارمندان

هادی ابوی، نماینده کارگران در شورای عالی کار در مورد عیدی کارمندان گفت:

محاسبه عیدی کارگران در قانون دارای فرمول است و حداقل عیدی معادل ۲ ماه حقوق قانون شورای عالی کار و حداکثر ۳ تا حقوق می‌شود. به عبارت دیگر حداقل عیدی ۱۰ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۵۶۸ تومان بوده و حداکثر ۱۵ میلیون و ۹۲۴ هزار و ۸۵۲ تومان تعیین شده است.

اگر کارفرمایی عیدی کارگران خود را بر اساس دو برابر حقوق آن‌ها بپردازد و از سقف تعیین شده بالاتر باشد کار غیرقانونی انجام نداده است؛ اما حداقل عیدی نباید از عدد تعیین شده کمتر باشد.

هادی ابوی – نماینده کارگران در شورای عالی کار

از همراهی گرم شما سپاسگزاریم. شما میتوانید با مراجعه به قسمت “تازه ها” سایت حسابداری هونامیک، از تازه ترین اخبار دنیای حسابداری و مالیاتی، مطلع شوید.

مشاوره رایگان، یک گزینه مناسب و به صرفه برای تمام مشاغل حرفه ایست!!!! یک کلیک تا تماس فاصله دارید

به روز بمانید

تازه های حسابداری و مالیاتی

You cannot copy content of this page