تکالیف مالیاتی وکلا دادگستری و کارآموزان وکالت

تکالیف مالیاتی وکلا، برای تمام وکلا و کارآموزان این رشته واجبه. اگر در این رشته فعالیت میکنی اما نمیدونی که تکالیفی داری، این مقاله برای توئه!

چگونگی ارسال اظهارنامه مالیاتی و نکات اساسی که باید رعایت کنیم

اظهارنامه چیست و چه کسانی موظف به پرداخت آن هستند؟ اگر به هردلیلی اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال نکنیم چه اتفاقی می افتد؟ پاسخ شما اینجاست!

درخواست کدپستی و طریقه اخذ کدپستی

درخواست کد پستی امروزه کاربردی بیشتر از تنها ارسال مرسولات پستی،دارد. دراین مقاله به روش درخواست کدپستی به صورت حضوری و مجازی پرداخته ایم.

مالیات بر ارث چیست و چگونه محاسبه می شود؟

مالیات بر ارث ملک، مغازه، سهام، خودرو و یا سایر مالیات بر میراثمتوفی، با توجه به قانون جدید، به نحوه ای متفاوت محاسبه می شود.

مالیات ملک، خانه های خالی و خانه های لوکس – پرداخت و ثبت اعتراض بصورت آنلاین

در این مقاله چگونگی اعتراض به مالیات ملک و خانه های لوکس را توضیح می دهیم

قوانین و مقررات سال 1401 مربوط به مالیات بر درامد اجاره ملک

در این مقاله به مالیات اجاره پرداخته شده است. شرایط افراد مشمول و یا معاف از مالیات اجاره و میزان جریمه عدم پرداخت مالیات اجاره ذکر شده است!

مالیات املاک چیست و چگونه محاسبه می شود؟

از جایی که امروزه عمده جمعیت کشور عزیزمان ایران درآمد خود را از طریق اجاره یا خرید و فروش املاک به دست می آوردند، موضوع مالیات بر درآمد چگونه محاسبه آن بسیار برای مودیان گرامی حائز اهمیت است. در این مقاله به سوال شما مبتنی بر “مالیات بر درآمد املاک چیست و چگونه محاسبه می شود” می پردازیم.

مالیات چیست و چگونه محاسبه و برآورد می شود؟

در این مقاله به شرح تعریف مالیات و انواع مستقیم و غیرمسقیم آن پرداخته و چگونگی محاسبه آن را در سال جدید توضیح میدهیم.

مالیات سالانه خودروهای گران قیمت چگونه محاسبه می شود؟

با توجه به قوانین جدید مالیاتی شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که مالیات سالانه خودروهای گران قیمت چگونه محاسبه میشود و چه کسانی شامل این مالیات هستند

سامانه مجازی “ارث” برای ارسال اظهارنامه مالیات بر ارث

برای سادگی کار مودیانی که نیاز به ارسال اظهارنامه مالیات بر ارث دارند، “سامانه ارث” ایجاد شده تا مودیان به صورت مجازی، اظهارنامه های خود را تسلیم سازمان امور مالیاتی نمایند.

معافیت مالیاتی چیست؟ چه مواردی شامل معافیت مالیاتی میشوند؟

ا توجه به تغییرات تدریجی قوانین مالیاتی و تلاش دولت برای سازگار کردن قوانین مالیاتی با شرایط جدید اقتصادی، این سوال مطرح میشود که چه افراد یا گروه هایی شامل معافیت مالیاتی هستند. امروز برای شما شرح می دهیم چه شرایط و مواردی شامل معافیت مالیاتی میشوند

تبصره ماده 100 قانون مالیات های مستقیم چیست؟

سازمان مالیاتی به منظور حمایت از اشتغال‌زایی تسهیلاتی در نظر می‌گیرد تحت عنوان تبصره 100 درنظر میگیرد که تعریف و شرایط آن از این قرار است:

You cannot copy content of this page