مالیات خانه های لوکس و خانه های خالی – پرداخت و ثبت اعتراض بصورت آنلاین

Picture of نویسنده مطلب:

نویسنده مطلب:

هونامیک

در این مقاله چگونگی اعتراض به مالیات ملک و خانه های لوکس را توضیح می دهیم

مالیات ملک، خانه های خالی و خانه های لوکس چه در مرحله پرداخت مالیات و چه مرحله اعتراض به مالیات، امروزه برای راحتی مودیان بصورت آنلاین انجام می شود. روش نوینی که یک راه آسان در مقابل مودیان گرامی قرار داده تا بدون حضور در اداره مالیات، به پرداخت مالیات ملک، خانه های خالی و خانه های لوکس بپردازند. همچنین میتوانند اعتراض خود را نسبت به مالیات ملک، خانه های خالی و خانه های لوکس ثبت کنند.

پیش از شروع باید یادآوری کنم با مطالعه مالیات خانه های لوکس متوجه می شوید شما شامل این نوع مالیات هستید یا خیر. در صفحه سوالات متداول سایت نیز پر تکرارترین سوالات شما عزیزان را به همراه پاسخ قرار داده ایم. سوالات خود را نیز هم به صورت تلفنی و هم در قسمت دیدگاه سایت میتوانید مطرح نمایید.

در خصوص امکان پرداخت و ثبت اعتراض مالیات خانه های خالی و خانه های لوکس بصورت آنلاین، معاون فناوری ‏های مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت:

مودیان از طریق واحد خدمات الکترونیکی سامانه مالیات بر خانه های لوکس و گرانقیمت، بر اساس الزامات آئین نامه بند (خ) تبصره (6) قانون بودجه 1400 و بر مبنای ماده (64) قانون مالیات‏های مستقیم و همچنین سامانه مالیات بر خانه های خالی نیز با هدف ارزش‏گذاری و محاسبه مالیات واحدهای مسکونی خالی موضوع ماده (54) مکرر این قانون، طراحی و توسعه یافته و از طریق پنجره واحد خدمات الکترونیکی سازمان مالیات در دسترس مودیان قرار گرفته است.

معاون فناوری های مالیاتی

لازم به ذکر است این سامانه ها، دارای قابلیت‏ های مختلفی از جمله نمایش املاک مشمول مؤدی به تفکیک ملک و مالیات متعلقه، امکان چاپ قبض و پرداخت آنلاین از طریق درگاه بانکی و واریز مستقیم مالیات به شماره حساب اداره کل مربوطه بوده است. مودیان در این سامانه قادرند تا اعتراض مالیاتی خود را نیز به ثبت برسانند.

شما به راحتی می توانید با مراجعه به این سامانه، پرداخت یا درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید.

از همراهی گرم شما سپاسگزاریم. شما میتوانید با مراجعه به قسمت “تازه ها” سایت حسابداری هونامیک، از تازه ترین اخبار دنیای حسابداری و مالیاتی، مطلع شوید.

مشاوره رایگان، یک گزینه مناسب و به صرفه برای تمام مشاغل حرفه ایست!!!! یک کلیک تا تماس فاصله دارید.

به روز بمانید

تازه های حسابداری و مالیاتی

You cannot copy content of this page